Riska grūtniecību uzraudzīs labākie ginekologi no VCA

Riska grūtniecību uzraudzīs labākie ginekologi no VCA

Uncategorized 0 Comment

Sapnis par ģimenes pieaugumu ne visiem pāriem ir rožains, jo šajā garajā ceļā nākas saskarties ar problēmām un izaicinājumiem, kamēr beidzot rokās iegulst tikko dzimis mazulis.

Mēs ar vīru bijām vieni no šiem pāriem. Sākumā bija grūtības vispār panākt, ka grūtniecība iestājas. Pēc pus gada beidzot es biju stāvoklī.

Devos pie ginekoloģes, ko biju apmeklējusi jau daudzus gadus. Tā kā man analīzēs bija nedaudz pazemināts hormona līmenis, ārste bija atturīga savos vērtējumos, vai grūtniecība vispār būs dzīvotspējīga, ka jāpagaida dažas nedēļas, tad jau redzēs vai ir vērts formēt dokumentus.

Es biju sašutusi par šādu attieksmi, jo tik ilgi centāmies, tāpēc gribēju par katru cenu nosargāt mazuli. Bet tas nebija lemts, pēc divām nedēlām man bija spontānais abots.

Uzzināju, ka daktere jau sākumā būtu varējusi izrakstīt man zāles, ka palielina augļa izdzīvotspēju. Manai paziņai bija līdzīga situācija. Bet uzzināju to par vēlu.

Un nesapratu, ko no ārstes gaidīt. Pēc aborta pie viņas vairs negāju. Draudzene ieteica citu ginekologu www.vca.lv poliklīnikā. Viņa pati tur ejot, jo ļoti patīkot attieksme un rūpība.

VCA ginekologs

 

Es paklausīju ieteikumam un pieteicos uz maksas vizīti pie šīs ārstes. Vizīte bija jau pēc dažām dienām. Izstāstīju par savu situāciju.

Ginekologs veica apskati, uzmanīgi mani iztaujāja. Teicu, ka mēģināsim atkal. Viņa paņēma dažādas analīzes. Pēc tam zvanīja un teica, ka analīzes uzrāda pazeminātu kāda hormona līmeni, kas ietekmē gan grūtniecības iestāšanos, gan augļa dzīvotspēju.

Viņa man izrakstīja zāles, kas hormonu līmeni līdzsvaro un ļauj organismam veidot labvēlīgāku vidi grūtniecībai. Pēc trijiem mēnešiem atkal biju stāvoklī.

Šoreiz ļoti satraucos, jo negribēju atkal zaudēt mazuli. Bija pazīmes, ka tā ir riska grūtniecība, tāpēc laba un zinoša ārsta atbalsts un prasmes man bija ļoti nozīmīgas. Un VCA ginekoloģe varēja man to sniegt.

Riska grūtnieces uzraudzīšana

 

Turpmākās nedēlas bija izšķirošas. Ginekoloģe darīja visu iespējamo, lai tā notiktu. Viņa mani instruēja par ikdienas režīmu, samazinātu aktivitāti, vajadzēja atpūsties, pagulēt, lietot vitamīnus, izvairīties no karstas pirts un vannas.

Bija vēl citi norādījum, kas palielina veiksmīga rezultāta iespējamību. Un mums izdevās pārsniegt 22. grūtniecības nedēļas robežu.

Arī turpmāko grūtniecības laiku varēju jebkurā brīdī sazvanīt dakteri un izrunāt savas bažas, regulāri nodevu analīzes un gāju uz USG pārbaudēm.

Ginekoloģe darīja visu iespējamo, lai mazinātu manas bažas un pārliecinātos, ka ar grūtniesību viss ir labi. Pēdējā mēnesī mana pašajūta nebija tik laba, bija liela tūska visā ķermenī.

Pateicoties tam, ka uzraudzība un analīžu veikšana bija tik rūpīga, ārste spēja laikus konstatēt, ka mazulim sāk trūkt skābekļa un ir preeklampsijas pazīmes.

Viņa lika nekavējoteis doties uz slimnīcu, kur man jau pēc dažām stundām veica ārkārtas ķeizargriezienu. Viena diena mājās ar šādiem simptomiem varēja būt letāla.

Esmu pateicīga, ka man bija tik labs ginekologs, kurš pašaizliedzīgi un profesionāli spēja nonākt līdz lieliskam rezultātām – burvīgai meitiņai.

Leave a comment

Search

Back to Top