Urīna nesaturēšana vīriešiem – kas to izraisa un kā to novērst?

Veselība 0 Comment

Par urīna nesaturēšanu jeb inkontinenci runājam nelabprāt, jo tā ir delikāta tēma. It īpaši saasināti to uztver vīrieši, jo urīna nesaturēšanas problēma skar viņu pašapziņu un vērtības sajūtu.

Tāpēc vīriešiem, kuri nevēlas saskarties ar šo problēmu un nonākt nepatīkamās situācijās, vajadzētu laikus pievērst uzmanību gan savam dzīvesveidam, gan veikt regulārās veselības pārbaudes.

Riska faktori vīriešiem

 

nesaturešāna vīriešiem Visbiežāk vīriešiem urīna nesaturēšanu izraisa kāda prostatas saslimšana, kas izraisa prostatas augšanu un struktūras izmaiņas.

Tad izveidojas spiediens uz urīnpūsli un urīnizvadkanālu, radot urinācijas traucējumus, strūklas samazināšanos, sāpes urinācijas laikā, pat asinis urīnā un spermā, kā arī dažāda lieluma nekontrolētas urīna noplūdes.

Prostatas slimību laicīga diagnostika un ārstēšana ir galvenais veids, kā izvairīties no urīna nesaturēšanas, kas traucē veikt līdz tam iecienītās aktivitātes un būt par sevi pārliecinātam.

Urīna nesaturēšanas problēmu papildus var veicināt arī nelabvēlīgs dzīvesveids – pārmērīga alkohola lietošana, smēķēšana, ievērojams liekais svars.

Ārsts, nosakot diagnozi un izvēloties labāko ārstēšanās veidu, ņems vērā visus šos faktorus, lai ātrāk panāktu vēlamo rezultātu.

Tāpēc vīriešiem, kuri grib aizmirst par urīna nesaturēšanu, jābūt gataviem aktīvi iesaistīties ārstniecības procesā un veikt arī zināmas izmaiņas savā dzīvesveidā.

Jāsaprot, ka gados vecākiem vīriešiem, kuri sirgst ar kādām vecuma izraisītām neiroloģiskām kaitēm, urīna nesaturēšana var būt nenovēršama, jo ir traucēta signālu nodošana no urīnpūšļa uz smadzenēm.

Vīrietis pat neapzinās, ka urīnpūslis grib iztukšoties. Tas raksturīgi Alcheimera, Parkinsona slimniekiem, tiem, kuri sirgst ar demenci, izkaisīto sklerozi un citām smadzeņu darbību traucējošām slimībām.

Šajos gadījumos vairāk ir runa par kvalitatīvu higiēnas nodrošināšanu, kas ļauj pacientam justies komfortabli.

 

Kā labāk sevi pasargāt no noplūdēm?

 

Prostatas saslimšanu gadījumā urīna noplūdes var būt īslaicīgas, ja vīrietis vēršas pie ārsta un uzsāk ārstēšanu. Pēc prostatas operācijas muskuļi ir pavājināti un urīna nesaturēšana var būt kādu laiku intensīvāka, kamēr muskuļi atgūst elastību.

To var veicināt speciālu vingrojumu veikšana. Ikvienam vīrietim, kurš īslaicīgi vai hroniski saskaras ar urīna nesaturēšanu, aizsardzību sniegs piemēroti higiēnas līdzekļi.

Tādus var iegādāties katrā aptiekā. Vadošais zīmols šajā segmentā ir TENA. Tas ražo dažādus higiēnas līdzekļus, kas pielāgoti tieši urīna nesaturēšanai un dažādām noplūžu intensitātēm.

Ja vīrietim ir nelielas noplūdes un tā saucamā pilēšana, tad pietiekamu aizsardzību nodrošinās pašlīmējoši ieliktņi, ko ērti iestiprināt apakšveļā.

Tie uzsūks noplūdes un ļaus justies par sevi pārliecinātam. Ja noplūdes ir lielākas, tad drošību sniegs un noplūdes neitralizēs uzsūcošās apakšbikses, kas ir no audumam līdzīga materiāla, labi piekļaujas ķermenim.

Bet smagāku noplūžu gadījumā, slimniekiem un gulošiem pacientiem vislabāk izvēlēties autiņbikses pieaugušajiem, kas pasargās no jebkādām noplūdēm.

Leave a comment

Search

Back to Top