Zobu labošana nav patīkama, bet ļoti nepieciešama

Zobu labošana nav patīkama, bet ļoti nepieciešama

Veselība 0 Comment

Skaisti un kopti zobi ir lieliska rota ikvienam cilvēkam. Bet, lai tādus zobus iegūtu un arī saglabātu, ir jāiegulda pūles un arī līdzekļi. Zobārsta apmeklējums daudziem ir liels bieds, tāpēc tiek meklēti visdažādākie attaisnojumi, lai tikai to nedarītu. Tas saglabājies vēl no padomju gadiem, kad zobārstniecība saistījās ar skarbu tanti, skaļiem instrumentiem, darba metodēm un attieksmi, kas ir tālu no iejūtīgas klientu apkalpošanas. Bet tagad lielā daļā zobārstniecību viss ir pavisam savādāk. Pacients ir klients, kura komforta labā tiek darīts viss iespējamais. Un zobārsts arī ir savā ziņā psihologs, kurš prot nomierināt, paskaidrot un iedrošināt.

Zobu kopšana ir visa pamatā

Lai arī mūsdienās aparatūra un medikamenti ir tik labi, ka zobu labošanu par sāpīgu nevar nosaukt, tā tomēr ir savā ziņā nepatīkama procedūra, no kuras labāk izvairītos. Un vislabāk to var izdarīt, ja ievieš stabilus un pareizus zobu kopšanas paradumus. Tas ļaus izvairīties no nopietniem bojājumiem, ilgāk saglabāt labu mutes veselību, kas ir svarīgi, ja grib ar saviem zobiem nodzīvot visu mūžu. Daudzi cilvēki tieši nepietiekamu kopšanas paradumu dēļ jau agri zaudē savus zobus, tāpēc spiesti nēsāt protēzes. Tas nemaz nav patīkami. Viena lieta būt pensionāram un nēsat protēzes, bet ne jau trīsdesmit vai četrdesmit gadu vecumā, kad mierīgi var staigāt ar saviem veselīgajiem zobiem, ja tie līdz tam ir kopti un regulāri pārbaudīti.

Jālabo uzreiz

Skaidrs, ka no bojājumiem pavisam nav iespējams izvairīties, jo ar gadiem zobi tomēr gūst kādu ietekmi. Un tāpēc otrs svarīgs solis pēc regulāras kopšanas ir regulāras zobu pārbaudes, higiēna un labošana. Iesaka zobārstu un zobu higiēnistu apmeklēt vismaz reizi gadā, ideālā variantā pat divas reizes gadā. Tādā veidā var atklāt bojājumus un mutes veselības problēmas jau to sākotnējā stadijā, kad nav vajadzīga liela labošana un izdevumi. Jo ilgāk kavējas ar nelielu bojājumu labošanu un higiēnas veikšanu, jo lielāki vēlāk būs izdevumi. Var gadīties arī zaudēt zobu. Bet katrs savs zobs ir zelta vērts.

Laicīgi neveicot pārbaudes, labošanu un higiēnu, var iedzīvoties arī zobu sāpēs, kas tiešām nav patīkami. To apstiprinās katrs, kuram kādreiz ir sāpējis zobs. Ja zobs sāp, tad lieta jau ir nopieta. Tāpēc labāk ātru un vienkāršu vizīti, kurā pārbauda un pielabo, ja kaut kas ir vajadzīgs, nekā garu un nopietnu labošana, kas pat jāsadala vairākās atsevišķās vizītēs.

Kā atrast savu zobārstu?

Bet vēl kā trešo faktoru, lai ilgtermiņā iegūtu lieliskus zobus un mutes veselību, jāmin tieši zobārsta izvēli. Patiesībā tas var būt ļoti liels izaicinājums – atrast savu īsto zobārstu, kura darbs apmierina, ar kuru var labi komunicēt, saņemt kvalitatīvu un cenai atbilstošu pakalpojumu. Zobārstniecība, kas apvieno visus šos aspektus, nebūs atrodama uz katra stūra. Tāpēc var gadīties iekļūt arī tādās vietās, par kurām neesat sajūsmā.

Sava īstā zobārstniecība ir jāmeklē, nevajag samierināties ar zemāku kvalitāti vai sliktu attieksmi. Mana izvēle jau vairākus gadus ir Apines zobārstniecības klīnika, tur esmu atradusi tieši to, ko meklēju. Šī zobārstniecība izceļas ar jauniem un mūsdienīgiem profesionāļiem, ērtu vidi un nepārprotami labas kavlitātes pakalojumiem, kuriem vienmēr ir zināmas skaidras cenas. Zinu, kādu nauda summu zobārstniecībā būs jāatstāj.

Leave a comment

Search

Back to Top