Ārstēšanai nepieciešamas atbilstošas telpas

Ārstēšanai nepieciešamas atbilstošas telpas

Veselība 0 Comment

Nesen lasīju kādu rakstu par dziedniekiem un tiem, kas par tādiem izliekas. Daudzi cilvēki tic pārdabiskām spējām un cer, ka tie daži viedie, kuri sev piedēvē kādas ārstniecības spējas, tik tiešām palīdzēs atrisināt kādu sasāpējušu jautājumu. Kāpēc mani piesaistīja šis raksts? Jo šajā stāstā sieviete bija sameklējusi dziednieci, kura viņu konsultēja nevis kādās atbilstošās pieņemšanas telpās, bet gan… bārā.

Jūs neticēsiet, bet izrādās, mūsdienās joprojām ir iespēja saņemt ārstniecības pakalpojumu ne tikai no dziedniekiem un dažādu spēju pārņemtiem cilvēkiem, bet arī no „ārsta”, kurš nav ieguvis atbilstošu izglītību, kuru apliecina dokumenti. Cilvēki mēdz labestīgi ticēt visam, ko šie „speciālisti” iesaka un ārstējas kā nu māk. Un pats interesantākais, ka konsultācijas tik tiešām notiek visdažādākajās vietās, pat kafejnīcās, bāros un citās atpūtas vietās, kur apgrozās daudz cilvēku.

Viens nu ir skaidrs, ka dažādas atpūtas vietas un bāri nudien nav tās vietas, kur vajadzētu apmeklēt šādus speciālistus. Vienalga, vai tas ir dziednieks, gaišreģis, vai tiešām sertificēts ārstniecības speciālists, piemēram, dermatologs, būtu ārkārtīgi muļķīgi ticēt, ka bārā jums tiks sniegta kvalitatīva konsultācija. Vienīgais, ko radīs šāda situācija, ir neuzticamība un iespēju pēc tam izvairīties no savas atbildības, ja sniegtā konsultācija būs bijusi nekvalitatīva.

Ja nu sēžot kādā no bāriem, jūs tomēr saprotat, ka bez ārstniecības jums neiztikt, tad vienīgā pareizā rīcība būtu meklēt kvalificētu personālu. Lai būtu par to droši, varat pārliecināties par minētā speciālista kvalifikāciju Veselības inspekcijas mājas lapā www.vi.gov.lv.

Ja vajadzīga dermatologa konsultācija, tad apmeklējiet šos speciālistus vietās, kur tiešām sniedz ārstniecības pakalpojumus. Tikai izglītots dermatologs palīdzēs jums atrisināt veselības problēmas, taču, ja nu tomēr gribat vēl būt simtprocentīgi pārliecināti, un arī maciņš to atļauj, varat tad vēl papildus „pakonsultēties” pie dziednieka, taču atcerieties, ka dziednieks par to neuzņemsies atbildību, kamēr dermatologs gan par to atbildēs.

Parasti zinošie speciālisti tiešām strādā dažādās medicīnas iestādēs poliklīnikās, slimnīcās, taču daudzi praktizē privātpraksēs un arī šeit ieteicams būtu pievērst uzmanību, kādās telpās. Jo komfortablāk jūs tajās jūtaties, jo lielāka ticamība, ka ārsts parūpēsies par jūsu veselību prasmīgi. Būtu muļķīgi ticēt, ka ārsts, kurš atbild par dažādu infekciju ietekmi uz mūsu ādu, pieņem telpās, kur čum un mudž no dažādiem insektiem un arī smaka nav tā labākā.

Personīgi es tiešām uzticos speciālistiem, kuri savas privātprakses iekārtojuši skaistās telpās. Tas norāda, ka saņemšu atbilstošu kvalitāti un varu tiešām uzzināt visu par savu veselības stāvokli, ja jau pats par to arī maksāju. Bieži vien ārsti, kas pieņem valsts kvotu ietvaros, nav ieinteresēti garās sarunās ar saviem pacientiem, taču privātpraksēs praktizējošie ārsti par laimi ir atvērti un sniedz visu informāciju par tavu veselību.

Leave a comment

Search

Back to Top