Katrs zaudēts zobs ir traģēdija

Katrs zaudēts zobs ir traģēdija

Veselība 0 Comment

Pieaugušam cilvēkam kaula zobi ir tikai vieni visam mūžam. Un katra zoba zaudējums ir ļoti būtisks, jo tas ietekmē kopējo mutes veselību, var pat izmainīt sakodienu un radīt draudus arī citu zobu veselībai, jo izmainās spiediens uz zobiem, kādiem var veidoties lielāka slodze. Tāpēc, zaudējot zobu, būtu pēc iespējas ātri jādomā, kā zobu aizvietot.

Mana vecmāmiņa un mamma šim nolūkam izmantoja zobu protēzes. Tās varēja izņemt, uzlabot, atkal izgatavot jaunas un nomainīt. Bet mūsdienās tehnoloģijas un risinājumi ir gājuši daudz tālāk. Ja finanses to atļauj, tad visveiksmīgākais risinājums ir zobu implanti.

Kas ir zobu implati?

Ja nav bijusi iespēja šādu informāciju izpētīt, tad īsā veidā uzzināsiet, kas ir zobu implanti. Un kāpēc tie ir labāks risinājums par protēzēm. Ja zobs ir jāaizstāj jaunam cilvēkam, tad protēzes patiešām var nebūt pievilcīgs risinājums, jo tās vizuāli tomēr atšķiras, var cilāties, pat izkrist. No estētiskā un psiholoģiskā viedokļa jaunam cilvēkam ir grūti pieņemt, ka jānēsā protēzes. Protams, ka tas ir lētāk, bet tomēr nav ilgtermiņa risinājums no komforta viedokļa. Zobu implanti ir dārgāki, bet to ievietošana ir neatgriezeniska. Zobu implanti nav izņemami, tie pacientam mutē ir visu laiku, zobi izskatās kā īstie.

Zobu implanti ir dabiskā zoba aizstājējs. Tam ir gan sakne, gan zoba daļa. Saknes vietā tiek izmantota titāna sakausējuma skrūve, ko organisms labi pieņem kā savu daļu, neatgrūž to.

Zobu implantu ievietošana gan aizņem vairāk laika, jo notiek vairākos etapos, jo sākumā ir kaulā jāievieto skrūve, pēc tam jāpagaida, kamēr ap implantu apaug kauls. Pēc tam tiek veidota smaganas forma un tikai tad pats zobs, kas ir implanta redzamā daļa. Šāds risinājums palīdz atgūt pilnvērtīgu spēju runāt un ēst, jo zobiem šajos procesos ir ļoti nozīmīga loma. Tas uzlabo arī sejas estētiku un žokļa formu, sakodienu, neļaujot sejai izmainīties, sašļukt.

Zobu kopšana ir labākā profilakse

Tomēr primāri vajadzētu domāt par to, lai nenāktos zaudēt zobus, jo to aizvietošana ir ļoti lielas izmaksas. Regulāra zobu kopšana, arī zobu pārbaudes un labošana ir tas veids, kā var visu mūžu saglabāt savus dabiskos zobus.

Ja pie zobu speciālista vēršas jau laikus, negaidot, kad situācija pasliktināsies, tad ir ātrāk un vieglāk zobus salabot, tas arī izmaksā lētāk.

Protams, ka zobus var zaudēt arī negadījumos un ne higiēnas iemeslu dēļ. Tāpēc ir patīkami apzināties, ka zobu tehnika ir gājusi tika tālu, ka piedāvā tik nemanāmu risinājumu kā zobu implanti. Vairāk par šo procedūru un tās izmaksām var uzzināt:

http://www.apinesklinika.lv/pakalpojumi/kirurgija/.

Leave a comment

Search

Back to Top