Pasaulē ienāk brīnums – mazulis

Pasaulē ienāk brīnums – mazulis

Veselība 0 Comment

.Ir tik skumji ziņās lasīt par to, ka kārtējais mazulis pamests, atstāts “Glābējsilītē” vai atņemts kādai nelabvēlīgai ģimenei. Sāp. Tādos brīžos patiešām sāp. Un neviens to nesapratīs labāk par sievieti, kas tik ļoti vēlas bērnus, bet tā arī dzīvo viena. Viņas laulība kļuvusi sausa, to izkaltējusi rutīna, pārmetumi un pārdzīvojums. Sieviete jūtas nepiepildījusi savu misiju – viņa nav devusi dzīvību, nav dāvājusi pēcteci savam vīrietim.

Es negribu dzemdēt, man nevajag bērnu!

Jā, arī tādu sieviešu ir daudz. Diemžēl. Sievietes, kas palikušas stāvoklī pavisam “nejauši”. Apjukušas, nobijušās un gatavas kliegt uz visu pasauli – “Es negribu to bērnu, es nedzemdēšu, man to nevajag!” Viņām nav tik ļoti bail no fiziskām sāpēm kā no tā, kas notiks pēc mazuļa dzimšanas. Sievietei nāksies uzņemties atbildību par kādu, kas nevar aiziet, nevar pasūdzēties un skaļi paust savu viedokli. Vienīgi raudot. Bet asaras tikai vēl vairāk kaitinās vientuļo, dusmīgo, jauno māmiņu. Viņas nav gatavas. Viņas vēl nav pieaugušas.

Skatīsimies uz pozitīvajiem scenārijiem.

Par laimi lielākā daļa sieviešu ir atbildīgas. Viņas vēlas bērnus, vēlas turpināt savas ģimenes. Bērns – tas ir loģisks normālu attiecību turpinājums. Ir patīkami skatīties uz smaidošām jaunajām māmiņām, kas ar tādu prieku ienāk sava ginekologa kabinetā un uztraukti paziņo – “Es esmu stāvoklī!” Viņu acīs vēl redzamas šaubas, jo sievietes tiecas uzticēties savam ārstam, nevis grūtniecības testiem – pat ja tie veselā kaudzītē jau glabājas mājās un visi rāda pozitīvu rezultātu. Viņas ir gatavas doties uz aptieku, iegādāties vitamīnus, ēst veselīgi un lasīt kaudzēm literatūras par bērna ienākšanu ģimenē. Un tas ir pareizi, tas ir skaisti, tas IR atbildīgi.

Forumi pret ārstiem.

Lai cik sieviete nebūtu gatava sagaidīt savu jaundzimušo, bailes ir neizbēgama blakusparādība. Diemžēl Latvijā sievietes ir radušas meklēt problēmu risinājumu un atbildes internetā, parasti māmiņu forumos, tādos kā Cālis.lv. Tur netrūkst labu rakstu, padomu un noderīgas informācijas. “Melnais caurums” ir tieši forumi, kurā mātes dalās savā pieredzē – tikai un vienīgi negatīvajā. Tur ir pilns ar sūdzībām un apsūdzībām, zākām un lietišķām sieviešu lamām. Un katrai tomēr niez nagi tur ielūkoties, lai “tikai palasītu”. Šāda palasīšana pilnīgi VIENMĒR izraisa sievietē trauksmi un jautājumus – “Viņai ir tā, kāpēc man ir savādāk? Vai ar mani kaut kas nav kārtībā?” Diemžēl šādu forumu dēļ ārstiem pirms vitamīnu izrakstīšanas grūtniecei jāsniedz vērtīgāks padoms – nelasiet forumus, jautājiet speciālistam!

Bērns ir brīnums, kas attiecīgi jāuzņem.

Mazulis nav nedz kļūda, nedz negadījums. Lai kādi būtu viņa ieņemšanas apstākļi, viņš IR brīnums. Jo katra jauna dzīvība ir kas kolosāls! Un tāpēc mazulis attiecīgi jāuzņem ģimenē. Priecē māmiņas, kas entuziasma pilnas dodas iepirkt pūriņu savam pirmdzimtajam. Bērnu preču veikalu pārdevējas var droši apgalvot to, ka šo sieviešu acīs kvēlo īpaša degsme. Viņas staro. Pazūd vēlme iegādāties ko skaistu sev, bērns tiek nolikts kā prioritāte jau esot māmiņas puncī. Viņai tas ir mazs brīnums jau kopš ieņemšanas brīža. Un tikai mamma to saprot. Jo tētim izjūtas ir savādākas. Vīrietis – jaunais tēvs sākumā neizjūt, ka viņa dzīvesbiedre ir gaidībās. Viņš uzzin faktu un ar to dzīvo. Viss mainās brīdī kad sievietes vēderiņš kļūst redzams, kad vīrietim pašam ir dota iespēja sajust mazuļa pirmās kustības. Tāpēc māmiņām jābūt pacietīgām. Vīrietis taču nenēsā sev zem sirds mazuli, viņa ikdiena pagaidām nebūt nav mainījusies! Esiet pacietīgas.

Gaidīsim kopā.

Svarīgākais ir atbalsts. Lai kāda būtu grūtniecība, lai kādi apstākļi – sievietei ir vajadzīgs atbalsts. Vienalga, vai draudzenes, vīra, drauga, dūlas, mammas vai cita tuva cilvēka. Kaut sieviete šai dzīves posmā nav viena (viņā aug brīnums), viņai vajag balstošu plecu, pie kā pieturēties. Jo gaidīšanas laiks ir ne tikai skaists un brīnumains, tas ir arī fiziski un morāli grūts. Tomēr katrs mirklis ir to vērts. Pacietība vainagosies ar skaistāko tikšanos mūžā – sava bērna dzimšanu.

Leave a comment

Search

Back to Top