Lai atvaļinājuma ceļojums būtu izdevies

Lai atvaļinājuma ceļojums būtu izdevies

Veselība 0 Comment

Kādi jums ir plāni šīs vasaras atvaļinājumam? Es esmu ieplānojis ne tikai laisku atpūtu, bet arī kārtīgu ģimenes ceļojumu ar automašīnu. Gribam apskatīties Kurzemes piekrasti un tās skaistākas vietas. Varbūt pat iebraukt arī Lietuvas daļā, jo esmu lasījis, ka tur ir ļoti skaisti. Ceļojumu gribam veidot nesteidzīgu, neesam plānojuši, cik ilgi katrā vietā uzkavēsimies. Vairāk ļausimies ceļojuma plūdumam un iespējām, ko mums ceļš piedāvās.

Tomēr tik garu ceļojumu nevar atstāta pašplūsmā, lai nebūtu tā, ka muļķīgu sīkumu vai savas aizmāršības, pat nevērības dēļ ceļojums tiktu apdraudēts. Tāpēc esmu padomājis par lietām, kas ir pirms ceļojuma jānokārto.

 

  • Jāveic auto tehniskā pārbaude

 

Plānojām ceļojumam veltīt apmēram divas nedēļas. Tas ir gana ilgi, lai būtu vajadzīgs pirms brauciena pārliecināties, vai varam uzticēties savam auto. Pēdējā tehniskā apkope un apskate bija pirms pus gada, kad bija jāiziet tehniskā apskate. Tāpēc tagad vajadzēja nopietnāk apskatīties, kāds ir auto stāvoklis.

Vienu problēmu, kas jāatrisina, jau zinaju. Jau ilgāku laiku domāju par jauna akumulatora iegādi, jo varēja just, ka vecais ir noguris un savu nokalpojis. Tā kā akumulatori nav tā lētākā prece, tad sanāca šo pirkumu visu laiku atlikt. Tagad vairs nebija iespēju izvairīties, bija vien jāmeklē, kur akumulatori nopērkami izdevīgāk. Vispirms gan izpētīju inernetā, kādi akumulatori tiek uzskatīti par šobrīd labākajiem un ieteicamākajiem. Un tad sameklēju arī savējo, nopirku to interneta veikalā trodo.lv, kur akumulatori bija gan plašā piedāvājuma, gan par labām cenām. Vēl automašīnai servisā pārbaudīja un pieregulēja ritošo daļu un dažādus citus sīkumus, lai būtu pārliecība, ka uz ceļa negaida ķibeles.

 

  • Jāsagādā telts un guļammaisi

 

teltsTā ka nebijām pārliecināti, ka visas naktis varēsim pavadīt viesnīcās vai hosteļos, pieļāvām iespēju, ka situācija var piedāvāt nakšņot arī dabā, varbūt kādā labiekārtotā kempingā. Tāpēc katram gadījumam vajadzēja sagādāt lielu un labu telti, kā arī guļammaisus. Tas ļaus ceļojumu plānot daudz brīvāk, ļauties ceļam, nebūs spriedzes par to, ka obligāti jāpaspēj uz kādu konkrētu vietu. Varēs darīt tā, kā vēlamies tajā konkrētaja brīdī. Esam divi pieaugušie un divi skolas vecuma bērni, tāpēc pietika ar vienu lielo telti, gulēt kopā arī ir drošāk, jo bērni vēl nav tik lieli.

 

  • Jāapzina potenciālās apmešanās vietas

 

Lai gan stingru maršrutu neplānojām, tāpat galvenos pieturas punktus vajadzēja apzināt, tāpēc izpētījām gan karti, gan arī iespējamās apmešānās un atpūtas vietas, lai nav tā, ka pēdējā brīdī nemaz nezinām, kādi šajā apkārtnē ir izvēles varianti. Lai gan tagad jau šādas informācijas meklēšana neaizņem daudz laika, jo visu ērti var sameklēt ar Google palīdzību. Katram novadam parasti ir arī mājaslapa, kurā atrodama apkopota un noderīga informācija par šajā teritorijā esošajiem apskates objektiem, pasākumu kalendārs un arī naktsmītņu saraksts.

 

  • Uzkodas un izklaides ceļam

 

Brauciens ar auto ir ērts tāpēc, ka paši varam noteikt tempu, apstāties pēc vajadzības, tomēr vienalga jutām, ka vajag padomāt par to, lai līdzi ir pirmās nepieciešamības lietas. Bēnriem tās bija izklaides, tāpat vajadzēja ūdens un uzkodu krājumus, arī kādus medikamentus, kas var noderēt. Piemēram, pret alerģiju, kukaiņu kodumiem, sasitumiem un nobrāzumiem, kaut kas dezinficējošs. Ceļojuma laikā var gadīties skrambas un traumas, jo bērni ir bērni. Vienmēr aktīvi.

Leave a comment

Search

Back to Top