Spontānie lēmumi – kāzas

Spontānie lēmumi – kāzas

Veselība 0 Comment

Nav uz pasaules divu vienādu cilvēku, nav divu vienādu pāru, kuru dzīves scenārijs sakristu pa punktiņiem. Kāpēc cilvēki nolemj precēties, kas šādiem nopietniem lēmumiem ir “pamatā” un vai šie lēmumi maz ir tik nopietni kā sākotnēji šķiet?

Jautājums paliek atklāts – vai kāzas vispār var būt spontāns lēmums? Apskatīsim dažus interesantus scenārijus!

Kad pieteicies mazulis

 

Kad pārim piesakās mazulis, noteikti rodas vēlme sakārtot attiecības, lai mazais piedzimst oficiālā laulībā. Un ne vienmēr tā ir sieviete, kas izrāda iniciatīvu un piedāvā sarakstīties un noformēt attiecības. Kārtīgs vīrietis, kas ir pilnībā gatavs uzņemties atbildību, piedāvās sievietei šādu iespēju un “nevilks garumā” ar formalitāšu nokārtošanu.

Kad vienkārši “gribas”

 

Kāpēc ne, pastāv arī šāda iespēja. Kad pāris (parasti jauni cilvēki) spontāni nolemj – precamies! Kad liekas, ka mīlestība ir TIK liela, ka visu pasauli varētu apgriezt otrādi mīļotā cilvēka dēļ! Un tas nav muļķīgi, tas ir tikai apsveicami un skaisti.

Kad “apstākļi spiež”

 

Un šeit var minēt ļoti dažādus variantus. Pārim jādodas uz ārzemēm, kādā ziņā ir izdevīgi būt precētiem. Viens no pāra nevar sakārtot kādus juridiskus jautājumus, ja nav precējies utt. Dažkārt vienkārši “vienkāršāk” ir būt precētam pārim, nekā dzīvot civillaulībā. Un Latvijā tas ir jo izteikti. Valsts tiecas palīdzēt tiem, kas savas attiecības oficiāli reģistrējuši.

Cik ātri tas notiek? Kad mēs būsim vīrs un sieva?

 

Latvijā salaulāties ļoti spontāni nevar. Grozies kā gribi – mēnesis būs jāgaida. Pirmais solis, kas jāveic pārim – jādodas uz jebkuru dzimtsarakstu nodaļu un jāraksta iesniegums. Līdzi jāņem vien derīgas pases. Ar šo iesniegumu jūs parādiet vēlmi precēties. Jāsamaksā valsts nodeva. Bet ceremonijām izmaksas būs vien 14 EUR. Viss atkarīgs no jūsu vēlmēm un iespējām. Kāzu datums tiks nolikts ne ātrāk kā mēnesi no dienas, kad esat uzrakstījuši šo iesniegumu.

Tālāk jau plānošana ir jūsu ziņā. Datums ir noteikts, laiks arī. Ko darīsiet tālāk? Jums lemt!

Pa galvu, pa kaklu!

 

Kāzas nevar sarīkot pa vienu dienu! Nu nevar. It sevišķi vasarā. Un, kaut liekas, ka neko daudz jau negribas, parādīsies arvien jaunas vajadzības un vēlmes. Zobu balināšana, frizieris, manikīrs, apģērbs, kūka, transports, vieta, kur pasēdēt utt. Skatieties, lai galu galā šis skaistais pasākums neizvēršas lielā stresā! Arī uz zobu balināšanu un manikīru ir rindas… Tiesa gan, jums ir mēnesis laika, lai visu saplānotu, ja plāno ar prātu, var uztaisīt mazais, skaistas kāzas!

Kāzas kā spontāns pasākums – tikai nosacīti. Jo vienas dienas laikā izdarāms tas NAV. Kā minimums jums ir mēnesis laika, lai saorganizētos. Un, tiesa, arī lai kārtīgi vēlreiz padomātu.

Leave a comment

Search

Back to Top