Pastkastītes maģija. Vai kāds vēl sūta ar roku rakstītas vēstules?

Pastkastītes maģija. Vai kāds vēl sūta ar roku rakstītas vēstules?

Citi 0 Comment

Atceros, kad biju vēl maza. Dzīvoju dziļi laukos, laikā, kad nebija pieejams internets. Īsziņas telefonā maksāja veselu bagātību un bija jāseko līdzi “kredītam”, lai tas nebeidzas neīstajā brīdī, sarunas vidū…

Atceros, ka izdomāju meklēt vēstuļu draugus. Un patiešām, man bija pāris vēstuļu draugi. Atceros puisi no Kolkas pilsētas, ar kuru aktīvi apmainījāmies vēstulēm. Tagad šķiet – tas bija tik neiedomājami interesanti. Bija jāiet aptuveni kilometrs līdz manai pasta kastītei, katru dienu gāju kā uz svētkiem un mīlēju to sajūtu – gaidīt SEV adresētu vēstuli. Ar roku rakstītu un tādu, kurā ielikta daļa no manis.

Apsveikumu kartiņas

apsveikumu-kartiņasMūsdienās pat apsveikumu kartiņas cilvēki labprātāk izvēlas sūtīt elektroniskā veidā. Tāpēc cienu savu mammu, kura vēl aizvien uz svētkiem pāris radiniekus un tuvākos cilvēkus apsveic nosūtot gaumīgas, ar roku rakstītas kartiņas. Un tad manī atkal atgriežas TĀ sajūta – tas ir man rakstīts. Rakstīts ar roku, ar pildspalvu, nevis klabinot datora taustiņus.

Pasts un tā burvība

latvijas-pastsPasts mums jau asociējas vien ar paciņu saņemšanu un gaužām garām rindām, vai ne? Bet kā tad tādas lietas kā avīžu un žurnālu abonēšana, vēstuļu sūtīšana? Vai jūs vēl kaut ko abonējat?

Žurnālu abonēšana ir iespējama ne tikai pasta nodaļās, to, protams, var izdarīt arī internetā. Nu jau liekas, ka pastu izmanto tikai pensionāri. Žurnālu abonēšana un avīžu kalni vairs nav jaunatnes interesēs. Visu taču var internetā. Tomēr līdz ar iecienīto žurnālu lasīšanu internetā, diemžēl, pazūd žurnāla vai avīzes burvība. Kā tad paliek ar avīzes smaržu, ar prieku to saņemot agri no rīta savā pastkastītē, svaigi drukāto lapu smaržu?

Uzrakstiet vēstuli

vēstules-rakstīšanaPamēģiniet. Jutīsiet, cik tas vēl aiz vien ir maģiski – uzrakstīt vēstuli, ielikt to aploksnē, uzlīmēt marku un iesviest pasta kastītē. Kam rakstīt? Kaut vai Ziemassvētku vecītim, vecmāmiņai laukos vai kādam tuvam cilvēkam. Neaizmirsīsim rakstītprasmi. Neaizmirsīsim cilvēcību un personiskumu. Rakstīsim vēstules.

Leave a comment

Search

Back to Top