Aizsargžalūzijas kontrolē ne tikai gaismu, bet arī siltumu

Aizsargžalūzijas kontrolē ne tikai gaismu, bet arī siltumu

Mājai 0 Comment

 

Lai gan aizsargžalūzijas ēkām uzstāda galvenokārt tāpēc, lai varētu regulēt, cik daudz telpās iekļūst saules gaisma, sniedzot vēlamo apgaismojumu un komfortu, tomēr tas nav vienīgais iemesls, kāpēc aizsargžalūzijas ir gudra izvēle.

Ārējās aizsargžalūzijas ir arī labs veids, kā ietekmēt telpas mikroklimatu un temperatūru.

  • Tā ir papildu barjera pie logiem, kas ziemā samazina siltuma zudumus. Tāpēc var samazināt apkures intensitāti un arī izmaksas.
  • Bet vasarā aizsargžalūzijas ļauj saglabāt vēsumu, samazinot telpu sakaršanu. Tas ir ļoti būtiski, lai telpās saglabātos komforta temperatūra, kas ļauj gan strādāt, gan atpūsties, gan labi gulēt. Tāpat tas samazina vajadzību izmantot kondicionēšanas sistēmu, kas tomēr nav uzskatama par veselībai īpaši draudzīgu.

Vairāki ieguvumi vienlaicīgi

izvēloties aizsargžalūžijas, kas ir kvalitatīvas un pieskaņotas konkrētajai ēkai, tās funkcionalitātei, tiek iegūts ilgtermiņa risinājums, kas sniedz daudzus ieguvumus, jo noder visos gadalaikos. Tas ir pārdomāts risinājums, kas ļauj gan taupīt resursus, gan samazināt apsaimniekošanas izmaksas.

Daļa no šo žalūziju efektivitātes slēpjas tajā, ka tās piestiprinātas pie ēkas ārsienas, līdz ar to jau tiek mazināta ietekme uz stiklu, tas nesakarst un neatdziest tik strauji. Un iekštelpās ievietotās žalūzijas ne vienmēr izskatās labi, tās arī ir apgrūtinoši kopt. Pieejamas aizsargžalūzijas, kas izgatavotas no audumu, kā arī tādas, kas ir no metāliskiem aizsargpaneļiem. Tas ļauj piemeklēt katrai ēkai atbilstošāko un estētiskāko risinājumu.

Regulē attālināti

Modernie tehnoloģiju risinājumi ir ienākuši arī šajā jomā, nodrošinot to, ka aizsargžalūzija ir kontrolējama daudz ērtāk. Tas nozīmē, ka var izvēlēties uzstādīt attālinātas vadības mehānismu. Ko tas nozīmē? Nebūs jāiet ārā, lai manuāli rullētu un grozītu žalūzijas. To ērti varēs darīt ar pogām uz speciāla vadības paneļa vai arī ar pulti.

Kā arī ir iespējams izmantot pašus jaunākos tehnoloģiju sasniegumus — žalūziju vadību no viedierīcēm un speciālas aplikācijas, kā tas ir raksturīgi “gudrajām mājām”. Šie daudzie un individuāli pielāgojamie vadības veidi tiešām sniedz ērtības un ikdienā nodrošina vēlamo komfortu, jo vajadzīgo ēnojumu un klimatu var panākt ar pogas vai klikšķa palīdzību, pat nepiecieļoties no sēdvietas.

Stikloti objekti prasa gan īpašu kopšanu, gan pieeju

Artihektūras tendences tagad nosaka to, ka arvien vairāk objektos izvēlas apjomīga stikla konstrukcijas. Tie ir logi līdz zemei, stiklotas verandas un citādi risinājumi. Jā, tas palielina gaismas daudzumu, rada plašuma un atvērtības sajūtu, ļauj izbaudīt patīkamu vidi. It īpaši, ja apkārt ir kādi skaisti dabas objekti vai tā ir māja ainaviskā vietā.

Tomēr stikls ir specifisks ar to, ka ir regulāri un pareizi jākopj, citādi tas zaudē savu labo izskatu. Tāpat arī jādomā, kā vajadzības gadījuma “izslēgt” stikla faktoru, jo ne jau visu diennakti vajadzīga spilgta gaisma un spoža saule tieši datora ekrānā. Tādās situācijās aizsargžalūzijas ir nenovērtējams palīgs, kas ļauj kontrolēt situāciju un radīt sev vēlamos apstākļus, arī nodrošināt privātumu, ja tas ir konkrētajā brīdī nepieciešams.

Leave a comment

Search

Back to Top