Kad beidzas bērna kopšanas atvaļinājums

Kad beidzas bērna kopšanas atvaļinājums

Uncategorized 0 Comment

Lēmuma pieņemšana par to, vai palikt mājās ar bērnu vai atgriezties darbā var izrādīties ļoti grūta. Daudzām jaunajām māmiņām šāda izvēle jāizdara jau tad, kad bērns ir vēl pavisam mazs. Jāņem vērā, ka daudzām sievietēm, it īpaši vientuļajām māmiņām, lēmuma pieņemšanu iespaido finansiāli apsvērumi.

Atgriešanās darbā

Dažas jaunās māmiņas nespēj vien sagaidīt to mirkli, kad varēs atgriezties darbā. Sievietei, lai cik ļoti viņa mīlētu savu mazuli, gribas komunicēt ar citiem cilvēkiem, iziet ārpus mājas. Ja jums šķiet, ka ir laiks atgriezties darbā, varat būt pārliecināta, ka tā būs pareizā izvēle tieši jums. Nejūtieties vainīga par to, ka vēlaties sākt strādāt, neraizējieties par to, ka no tā varētu ciest jūsu mazulis. Bērns nekādā gadījumā necietīs, ja vien sagādāsiet viņam pienācīgu aprūpi.

Ja esat no sievietēm, kas nespēj iztikt bez darba, jums būs divkārt patīkami samīļot savu bērnu atgriežoties no darba. Ja darbu vēlaties uzsākt mazulim esot pavisam mazam, jūs varat palaist garām viņa pirmos mēnešus, tik ļoti būtiskos attīstības posmus. Vēlams tomēr atgriezties pie darba tad, kad pagājis likumā noteiktais pus otrs gads, vai vismaz viens gads.

Bērna aprūpes veidi

auklīte-bērnamLai arī kas aprūpēs jūsu bērnu, tam jābūt atbilstošam, pieredzējušam cilvēkam, kurš saprotas ne tikai ar jūsu bērnu, bet arī ar jums. Šī cilvēka uzskatiem par bērna aprūpi būtu jāsakrīt ar jūsējiem. Ja vien izvēlētā persona nav jūsu vīrs vai radinieks, tad tai vajadzētu būt ar speciālu izglītību un lieliskām rekomendācijām.

Daudzus vecākus šokē atskārsme, ka bērns sāk iemīlēt savu auklīti. Taču tas ir lieliski! Bērnam jābūt labāk attiecībām ar cilvēku, kas viņu pieskata. Tomēr var būt emocionāli smagi pārdzīvot, ka bērna mīlestību izbauda kāds cits, ne jūs pati.

Sieviete nedrīkst aizmirst par sevi

Mamma ir tomēr sieviete. Un sievietei par sevi jārūpējas arī tad, ja mājās gaida četri bērni. Jāapmeklē ārsts, lai uzraudzītu savu veselību, jāapmeklē frizieris un manikīrs – sievietei jābūt kā veselai, tā skaistai. Rīgā ir vairāki lieliski ginekologi (https://www.vasaraudze.lv/pakalpojumi/ginekologija/) . Ginekologi ir ārsti sievietes veselībai, ir svarīgi šo ārstu apmeklēt ne tikai dzemdību un grūtniecības periodā. Latvijā ir lieliski ginekologi, atliek tikai atrast savu uzticības personu – ārstam ir jābūt uzticamam.

Ja sieviete būs apmierināta, arī bērni būs laimīgi. Ja vēlaties strādāt – strādājiet. Ja vēlaties, palieciet mājās pie saviem mazuļiem. Izvēle ir jūsu rokās.

Leave a comment

Search

Back to Top