Vai tiksim galā ar hipotekāro kredītu?

Vai tiksim galā ar hipotekāro kredītu?

Finanses 0 Comment

 

Hipotekārais kredīts kā iespēja iegādāties savu pirmo ģimenes mājokli, ir aktuāla vairumam jauno ģimeņu, kuras sākumā mājvietu īrē. Tomēr skaidrs, ka ilgtermiņā tas nav izdevīgs un stabils risinājums ģimenei, kurai ir jau bērni, ir jādomā par stabilitāti, drošību, jānovērš riski, ka pēkšņi nav pajumtes virs galvas, jo īrēts dzīvoklis taču var tikt uzteikts jebkurā brīdī.

Tomēr lēmums par hipotekāro kredītu ir gana nopietns, lai tādu nepieņemtu steigā. Tas ir kārtīgi jāapdomā. Ir daudz un dažādu bažu, tāpēc arī jaunās ģimenes kavējas ar šo lēmumu. Un visvairāk potenciālos kredītņēmējus uztrauc tas, vai viņi varēs tik galā ar šo nopietno finansiālo atbildību. Un šādas bažas ir pamatotas, jo sava maksātspēja ir jāizvērtē ļoti nopietni. Vislabāk to darīt kredītēšanas speciālistam, kurš var adekvāti izvērtēt visus riskus.

Pirms hipotekārā kredīta pieteikšanas vajadzētu uzdot sev pašiem vairākus būtiskus jautājumus, kas ļaus izvērtēt, vai esat atbilstoši kandidāti hipotekārajam kredītam, kā arī spēsiet uzņemties tik nopietnas un ilgstošas finansiālās saistības.

Kādi tad ir aktuālie jautājumi?

  • Vai abiem ģimenē ir stabils darbs un stabili ienākumi?
  • Kāda ir abu kredītvēsture?
  • Vai jau ir kādi citi kredīti?
  • Cik bērnu ir ģimenē?
  • Cik lielu summu ik mēnesi varētu novirzīt hipotekārajam kredītam?
  • Vai ir iekrājumi, ko novirzīt pirmajai iemaksāti par hipotēku?

Visticamāk, ka ir vēl citi būtiski jautājumi, bet šos varētu saukt par pašiem pirmajiem, kas jāizvērtē. Ja atbildes ir apmierinošas un pozitīvas, tad pastāv iespēja, ka jūs varētu atbilst aizdevēju izvirzītajiem kritērijiem, lai tiktu piešķirts hipotekārais kredīts.

Lai zinātu, kādas ir konkrētā aizdevēja specifiskās prasības, var iepazīties ar informāciju aizdevēja mājaslapā un pieteikties uz konsultāciju pie kredītspeciālista. Aizdevēju prasības nebūt nav visur vienādas, var būt būtiskas atšķirības. Piemēram, nebanku aizdevējs “Latvijas Hipotēka” savus pakalpojumus piedāvā tikai tiem klientiem, kuri sasnieguši 21 gadu vecumu. Tā ir būtiska nianse. Un tādas vienmēr vajag laikus noskaidrot, lai ietaupītu savu laiku un nebūtu vilšanās, ka nepiepildās cerētais.

Hipotekārais kredīts prasa nopietnu disciplīnu

Ar to, ka iziets kredīta pieteikuma izskatīšanas, piešķiršanas un īpašuma iegādes process, nekas jau nav beidzies, patiesībā tikai tad viss sākas. Sākas nepieciešamība ievērot stingru finansiālo disciplīnu un plānošanu, lai vienmēr būtu iespejams izpildīt aizdevuma līgumā noteiktos maksājumus vajadzīgajā apmērā un norādītajā termiņā. Un vieglprātīga pieeja savām finansēm var novest pie nepatīkamām sekām.

Labs risinājums ir veidot iekrājumus, kaut vai nelielus. Tie var būt divu maksājumu apmērā, lai vajadzības gadījumā grūtākā brīdī varētu šo naudu izmantot, lai segtu tekošos kredīta maksājumus un atgūtos no īslaicīgām finansiālām grūtībām.

 

Leave a comment

Search

Back to Top