Nevēlamas dzimumzīmes — kā atbrīvoties?

Nevēlamas dzimumzīmes — kā atbrīvoties?

Veselība 0 Comment

Katram no mums ir savas vizuālās īpatnības, kas ne vienmēr var patikt. Daudzas no tām skar arī ādu. Piemēram, vasaras raibumi, dzimumzīmes, kārpas un citi veidojumi. Šķiet tikai loģiski, ka gribam no tiem atbrīvoties, ja tie traucē gan fiziski, gan emocionāli. Mūsdienu medicīna un kosmetoloģija piedāvā arvien efektīvākus un saudzīgākus veidus, kā atbrīvoties no nevēlamiem ādas veidojumiem.

Šoreiz par dzimumzīmēm. Kāds tās uzskata par labu rotu un elementu, kas uzlabo vizuālo tēlu, bet citam dzimumzīmes var nepatikt vai pat radīt apdraudējumu veselībai, tāpēc ir aktuāls jautājums pat to likvidēšanu.

Dzimumzīmes nepieciešams noņemt tad, ja tās:

  • ir estētiski nepievilcīgas;
  • atrodas vietā, kur traucē, vai tās tiek berzētas ar apģērbu, radot riskus veselībai;
  • ir augsts iedzimtības risks saslimt ar ādas vēzi;
  • tās ir mainījušas savu formu un krāsu, paaugstinot onkoloģisku saslimšanu risku.

Lai zinātu, kāda ir situācija ar dzimumzīmēm, vispirms jāapmeklē dermatologs. Viņš veiks pārbaudes un konsultēs par iespējām atbrīvoties no dzimumzīmēm. Dermatologs spēs noteikt, vai dzimumzīmes rada risku veselībai un ir potenciāli onkoloģiskie veidojumi. Dermatologs arī sniegs rekomendācijas par to, kā labāk kopt ādu, ja tā ir klāta ar daudzām dzimumzīmēm. Tovojoties vasarai, tas ir īpaši aktuāli, jo dzimumzīmes ir svarīgs faktors, kas nosaka gan sauļošanās paradumus, gan to, kādu aizsargkrēmu labāk izvēlēties.

Dzimumzīmju noņemšana ar lāzeru

Dzimumzīmju noņemšana ar lāzeru ir mūsdienīga metode, kurai ir daudz priekšrocību. Galvenās no tām ir nesāpīgums, ātrums, ātra sadzīšana, vienkārša ādas kopšana pēc procedūras. Ja jums būs piemērota dzimumzīmju noņemša ar lāzeru, tad dermatologs par to informēs, sniedzot tālākas norādes par šo procedūru. Šādu pakalpojumu sniedz vairākās estētikas un dermatoloģijas klīnikās. Pieteikties konsultācijai un arī procedūrai varat vietnē eraesthetic.lv.

Jāatceras, ka ar lāzeru var likvidēt tikai tās dzimumzīmes, kurām nav ļaundabīgs raksturs, tāpēc vizīte pie dermatologa un dzimumzīmju pārbaude ir obligāta, lai varētu domāt par noņemšanas procedūru ar lāzeru. Dzimumzīmes ar lāzeru var noņemt jebkurā ķermeņa vietā. Procedūras laikā izmanto vietējo anestēziju.

Ja dzimumzīmei atklātas ļaudabīgas pārmaiņas, tad ārsti lemj par citu piemērotāko metodi, visbiežāk dzimumzīme tiek likvidēta ķiruģiskā ceļā.

Regulāras pārbaudes ir ļoti nozīmīgas

 

Dzimumzīmes ikvienam būtu regulāri jāpārbauda pie dermatologa, lai sekotu to veselībai un profesionāli novērtētu to stāvokli. Daudzu saslimšanu laicīga diagnostika var izglābt dzīvību un būt ļoti nozīmīga efektīvas ārstēšanas uzsākšanā.

Melanoma jeb ādas vēzis pēdējos gados ir kļuvis arvien izplatītāks. Ar šo nopietno un grūti ārstējamo kaiti cīnās arvien jaunāki cilvēki. Diemžēl, cīņa bieži vien ir nesekmīga, jauni cilvēki zaudē dzīvību. Tāpēc profilakse un sekošana savas ādas veselībai ir ļoti būtiska, lai izvairītos no šāda traģiska scenārija.

Ieteicams arī mājās katram pašam regulāri pievērst uzmanību savām dzimumzīmēm. Jāseko, vai nav izmaiņu to krāsā, izmērā un faktūrā. Ja kaut kas tāds notiek, tad noteikti jāapmeklē ārsts, lai viņš varētu veikt precīzāku diagnostiku.

Leave a comment

Search

Back to Top