Cīņa ar nevēlamajiem matiņiem — kad izmēģināts gandrīz viss

Cīņa ar nevēlamajiem matiņiem — kad izmēģināts gandrīz viss

Veselība 0 Comment

Varētu teikt, ka mana karjera cīņā ar nevēlamo apmatojumu ilgst jau apmēram piecpadsmit gadus. Kopš pusaudzes gadiem, kad sastapos ar faktu, ka man dažādās ķermeņa vietās aug matiņi, kurus es tur nevēlētos redzēt, sāku eksperimentēt ar dažādām metodēm, kā atbrīvoties no matiņiem.

Sākumā to darīju slepus, jo mamma vispār neuzskatīja, ka sievietēm, it īpaši jau jaunām meitenēm, ar kaut ko tik nelietderīgu būtu jānodarbojas. Padomju laikos, kad bija viņas jaunība un ziedu gadi, nevienu neesot satraucis ne kāju apmatojums, ne matiņi citās vietās. Mamma vienkārši nesaprata manu sašutumu par apmatojumu, ko man devusi daba.

Vēlāk, kad jau biju studente, varēju ar to nodarboties daudz brīvāk, jo nedzīvoju mājās, bet gan īrētā dzīvoklī Rīgā. Tad nu man bija visas ērtības un vientulība, lai izmēģinātu arī tādas metodes, ko mājā neuzdrošinājos. Piemēram? Vaska strēmeles, epilatoru, depilācijas krēmu utt.

Sāku ar skūšanos

Kā jau pusaudzei un vēlāk studentei, man nebija nekādu lielo ienākumu, lai varētu atļauties dārgus līdzekļus matiņu likvidēšanai, tāpēc vairākus gadus izmantoju viziem zināmo skuvekli, ar ko likvidēju matiņus visur, kur tas bija nepieciešams. Protams, ka pavisam ātri tas vainagojās ar nepatīkamām sekām — jo vairāk un biežāk skujas, jo vairāk un ātrāk matiņi ataug. Biju nomocījusies ar kāju un citu ķermeņa daļu skūšanu katru otro dienu. No skūšanās arī āda bija kairināta, saskāros ar ieaugušiem matiņiem un citām problēmām.

Depilācija, vaksācija un epilators

Vēlāk, kad jau pati sāku strādāt un pelnīt tik daudz, lai iegādātos dārgākas preces, izmēģināju citas matiņu likvidēšanas metodes. Tā bija vaksācija, depilācijas krēmi, iegādājos arī epilatoru. Tomēr man ir zems sāpju slieksnis un arī jutīga āda, tāpēc pie nevienas no šīm metodēm negribēju palikt, jo āda bija pamatīgi kairināta, kā arī nespēju regulāri sevi pakļaut šīm sāpēm. Tāpēc uz kādu laiku atkal atgriezos pie skūšanās.

Izmēģināju lāzerepilāciju un paliku pie tās

Ar laiku mana karjera attīstījās, darba alga pieauga. Tad nu nolēmu savu Ziemassvētku prēmiju izmantot, lai izmēģinātu kaut ko vēl nebijušu. Tā bija lāzerepilācija. Izgāju lāzerepilācijas kursu un biju ļoti laimīga. Tā bija tiešām lietderīgi izmantota nauda, jo lāzerepilācija panāca, ka matiņi atauga daudz mazāk, arī vājāki, pēc laika tie dažās vietās pavisam izzuda. Un man ļoti būtiski bija tas, ka procedūra nebija sāpīga, kā arī mana āda negatīvi nereaģēja uz šo procedūru. Tāpat nebija arī ieaugušu matiņu.

Man ļoti patika rezultāts, ko sniedza lāzerepilācija. Tāpēc es jau ilgāku laiku izmantoju tikai šo metodi. Jā, tas sākumā izmaksāja vairāk, bet ilgtermiņā tas atmaksājas, jo vēlāk nepieciešamas tikai retas atjaunojošās procedūras.

Ja arī jums interesē lāzerepilācija, vairāk varat izlasīt te.

Priecājos, ka tehnoloģijas un arī kosmetoloģija attīstās, jo šobrīd ir pieejama tik efektīva matiņu likvidēšanas metode kā lāzerepilācija. Vairs nekādu skuvekļu, sāpju un izsitumu, tikai gluda āda.

Leave a comment

Search

Back to Top