Urīna nesaturēšana biežāk skar tieši sievietes

Urīna nesaturēšana biežāk skar tieši sievietes

Veselība 0 Comment

Lielāka vai mazāka urīna nesaturēšana skar ļoti daudz cilvēku. Tā ir izplatīta problēma, par kuru diemžēl runā maz, jo tā ir delikāta tēma, kas liek kautrēties. Pētījumi pierāda, ka urīna nesaturēšana biežāk skar tieši sievietes, lai gan arī vīriešiem tā nav sveša kaite.

Tas ir mīts, ka urīna nesaturēšana jeb inkontinence attiecas tikai uz veciem vai slimiem cilvēkiem. Nē, tā ir problēma, kas var piemeklēt arī jaunus, spēcīgus un citādi veselus cilvēkus, jo nesaturēšanai var būt dažādi iemesli.

Sievietēm urīnpūšļa vājums un urīna nesaturēšana parasti rodas tāpēc, ka iegurņa muskuļi kļūst vāji, tie vairs plnībā nespēj darīt savu darbu. Tās nereti ir sekas grūtniecībai un dzemdībām. Neliela urīna nesaturēšana pēc dzemdībām ir daudzām sievietēm, bet tā parasti ir pārejoša. Tad noderīgi ir TENA biksīšu ieliktnīši, kuri uzsūc nelielās noplūdes, kā arī sievietei palīdz pilnvērtīgi baudīt dzīvi un rūpēties par mazuli.

Ja urīna noplūdes ir lielākas un nav ar tendenci samazināties, tad nepieciešams konsultēties ar ginekologu un urologu, kuri meklēs problēmai risinājumu. Bieži vien sievietēm pietiek ar speciālu vingrojumu veikšanu ilgākā laikā posmā, lai ievērojami uzlabotu muskuļu darbu, tādejādi mazinot vai pilnībā novēršot urīna noplūdes.

Biežāk ar nesaturēšanu sastopas sievietes pēc 50 gadu vecuma

Šajā vecumā sievietēm iestājas menopauze, var būt kādi neiroloģiski traucējumi, aiz muguras var būt jau vairākas grūtniecības un dzemdības. Tomēr tā nav nolemtība, ar ko jāsamierinās līdz mūža beigām. Svarīgi savlaicīgi vērsties pie ārsta, lai noteiktu diagnozi, urīna noplūžu iemeslus un iespējamos risinājumus. Ārsts daudzos gadījumos spēs rast risinājumus, kas ļaus situāciju uzlabot. Tie var būt gan medikamenti, gan speciāli vingrojumi, gan citas metodes.

Protams, ka urīna nesaturēšana rada nepatīkamas emocijas. Tas reizē ir gan kauns, gan bailes, gan neziņa, tāpat ir vēlme šo faktu slēpt un pat ignorēt, novilcinot risinājumus un situāciju pasliktinot. Tas ir sieviešu mazais noslēpums, kas viņas vieno, bet viņas par to nerunā. Daudzas tā dēļ pat atsakās no savas sabiedriskās un aktīvās dzīves, jo nekontrolējamās urīna noplūdes to liedz izbaudīt.

Mūsdienīgas higiēnas preces urīna nesaturēšanai

Urīna noplūdes neliedz izbaudīt aktīvu un pilnvērtīgu dzīvi, jo pieejamas dažādas un īpaši pielāgotas preces, kas paredzētas tieši urīna noplūdēm. Vieglākiem gadījumiem ikdienā ērti lietojami biksīšu ieliktnīši. Biksīšu ieliktnīši ir nemanāmi, tie pielāgojas ķermeņa formām, kā arī to sastāvs ir tieši tāds, kas nepieciešams, lai efektīvi uzsūktu urīnu, novērstu nepatīkamu aromātu un ļautu ķermenim elpot. Biksīšu ieliktnīši nav vienīgās higiēnas preces, ko sievietes var izmantot. Pieejamas arī uzsūcošās biksītes un pamperi, kas piemēroti lielākām noplūdēm, pacientiem ratiņkrēslā vai uz gultas.

Leave a comment

Search

Back to Top