Dzimumzīmju pārbaude — kad un kāpēc

Dzimumzīmju pārbaude — kad un kāpēc

Veselība 0 Comment

Par ādas veselību pēdējos gados runā arvien vairāk. Tiek rīkotas sociālās un informatīvās kampaņas, kas mudina katram vairāk uzmanības pievērst savas ādas veselībai, domāt, kā pasargāt ādu no saules ietekmes, stāstīt par solārija kaitīgo ietekmi un citām svarīgam tēmām.

Kāpēc? Tāpēc, ka pēdējā laikā dramatiski pieaudzis ādas onkoloģisko saslimšanu skaits. Melanoma, kas tiek uzskatīta par vienu no grūtāk ārstējamajiem vēža veidiem, skar pat gados tiešām jaunus un spēcīgus cilvēkus, kuri knapi sasnieguši divdesmit gadu vecumu vai ir pat jaunāki.

Viens no soļiem, ko speciālisti aicina ievērot, ir regulāra dzimumzīmju pārbaude. Tas ir viens no efektīviem veidiem, kā laikus diagnosticēt malanomu vai citas ādas saslimšanas, kas mēdz maskēties kā nevainīgas dzimumzīmes.

Dzimumzīmju pārbaude nesāp

Dzimumzīmju pārbaude ir ātra un pilnībā nesāpīga. Tā tiek veikta ar dermatoskopijas metodi, kuras laikā dzimumzīme tiek izpētīta daudzkārtējā palielinājumā. Ārsts var pamanīt pat mazākās pārmaiņas dzimumzīmes audos. Pamatotu aizdomu gadījumā ārsts nozīmē tālākus izmeklējumus.

Dzimumzīmju pārbaude ir iespējama pie jebkura dermatologa. Dermatologi sastopami poliklīnikās, medicīnas centros, arī dermatoloģijas klīnikās. Atliek tikai pieteikt vizīti.

Divreiz gadā pie dermatologa

Vislabāk, ja dzimumzīmju pārbaude tiek veikta divreiz gadā — pirms un pēc vasaras. Dermatologs spēs novērtēt, vai saules ietekmē nav notikušas kādas nevēlamas pārmaiņas. Tāpat arī varēs saņemt rekomendācijas par ādas kopšanu, aizsardzību no saules. Vizīte pie dermatologa var pat glābt dzīvību, jo melanomas gadījumā izšķiroši svarīgi ir atklāt slimību sākotnējā stadijā, kad tā var vieglāk pakļauties ārstēšanai. Ir lielākas cerības uz pozitīvu ārstēšanas rezultātu.

Īpaši uzmanīgiem jābūt tiem, kuriem daudz dzimumzīmju

Tiem, kuriem ir gaišs ādas tips, kuri ātrāk apdeg saulē, kuriem ādu klāj daudz dzimumzīmju, ir jābūt īpaši uzmanīgiem. Rūpīgi jāseko ādas veselībai, jākopj tā, jāpievērš uzmanība jebkādām pārmaiņām un veidojumiem, kā arī noteikti regulāri jādodas pie dermatologa.

Izmanto aplikāciju We Care, Be Aware

Vēl varam ieteikt tādu labu rīku, kas ļaus ātri pārliecināties par savu dzimumzīmju veselību. Tā ir aplikācija We Care, Be Aware, ko var izmantot ikviens viedtālruņa lietotājs. Aplikācija ļauj uzņemt dzimumzīmes attēlu un nosūtīt to speciālistiem. Onkologi un dermatologi izpēta attēlu un īsā laikā sniedz atbildi, vai ir pamats bažām par šo dzimumzīmi, vai nepieciešams to detalizētāk pārbaudīt pie ārsta klātienē. Aplikācija ir iespēja ikvienam saņemt speciālista konsultāciju bez maksas, jebkurā laikā, no jebkuras vietas. Šī melanomas skrīninga aplikācija ir ļoti nozīmīga, lai palielinātu sabiedrības veselību, mudinātu cilvēkus pārbaudīties, mazinot to barjeru, kas parasti eksistē starp speciālistu un pacientu —- garās rindas pie ārstiem, naudas trūkums, lai maksātu pilnu vizītes cenu.

Leave a comment

Search

Back to Top