Īrēt vai pirkt mājokli? Mūžīgais jautājums

Īrēt vai pirkt mājokli? Mūžīgais jautājums

Uncategorized 0 Comment

Šādā situācijā bija arī mana ģimene pirms dažiem gadiem, kad nopietni izsvērām visus par un pret. Bijām jau vairākus gadus īrējuši mazu dzīvoklīti, bet nu mums bija divi bērni, tāpēc vajadzēja lielāku dzīves platību. Īrēt lielāku dzīvokli vai meklēt iespējas pirkt savu īpašumu?

Zinājām, ka īres nauda savā ziņā aiziet kā tukšā kabatā. Tāpat arī īres naudas ir pietiekami lielas, lai būtu skaidrs, ka izdevīgāk ir to pašu naudu ik mēnesi atdot par hipotēku un pēc dažiem gadiem dzīvokli vai māju iegūt jau savā īpašumā.

Jā, var jau nolemt iegādāties savu mājokli, bet realizēt to nav nemaz tik viegli. Ja nav liela mantojuma vai bagātu radu, kas var atbalstīt un palīdzēt, tad ceļš līdz sava īpašuma iegādei nemaz nav tik viegls. Ar ko mēs sākām? Sākām krāt naudu, jo zinājām, ka vajadzēs pirmo iemaksu. Hipotekārajam kredītam tā ir vienmēr, jo aizdevējs izsniedz tikai daļu no summas, kas vajadzīga īpašuma iegādei. Divus gadus mēs rūpīgi sekojām saviem tēriņiem un visu naudu, ko varējām, nolikām krājkontā. Mums nedaudz palīdzēja arī vecāki. Kad aptuvenā pirmās iemaksas summa bija iekrāta, sākām domāt, kur doties pēc hipotekārā kredīta.

Bijām dzirdējuši, ka jaunajām ģimenēm bieži vien nākas dzirdēt atraidījumus. Tas mūs nedaudz sabiedēja. Baumas izrādījās patiesas. Pirmajās divās vietās, kur iesniedzām pieteikumu hipotekārajam kredītam, saņēmām atteikumu. Tās bija labi zināmas bankas, kuras tomēr negribu nosaukt vārdā.

Trešo mēģinājumu nolēmām veikt ārpus tradicionālā banku sektora. Bijām dzirdējuši par aizdevēju “Latvijas Hipotēka”. Tur tad arī iesniedzām nākamo pieteikumu. Tavu brīnumu — jau pēc divām dienām saņēmām zvanu no aizdevēja, ka vēlas ar mums tikties un pārrunāt iespējamo sadarbību. Pēc nelieliem precizējumiem beidzot saņēmām aizdevumu sava dzīvokļa iegādei. Un izdevās vienoties par ikmēneša maksājumu, kas bija pat nedaudz mazāks par to summu, ko ik mēnesi būtu maksājuši par dzīvokļa īri.

Leave a comment

Search

Back to Top