Jutīga un problemātiska sejas āda – ko darīt?

Jutīga un problemātiska sejas āda – ko darīt?

Veselība 0 Comment

Problēmas ar sejas ādu ir samērā izplatītas. Sausums, nieze, apsārtums, izsitumi, pūtītes, akne un citas nepatīkamas problēmas skar ne tikai gados jaunus cilvēkus un pusaudžus, bet arī pieaugušos. Tāpēc šī ir aktuāla problēma, ar ko ir jārunā, lai palīdzētu meklēt labākos risinājumus un uzlabotu situāciju.

Pārskati savus sejas ādas kopšanas paradumus

Bieži vien problēmas ar sejas ādu rodas tāpēc, ka ir nepareiza vai sejas ādas tipam neatbilstoša kopšana. Var būt tā, ka izmantojat kopjošos un dekoratīvos līdzekļus, kas neatbilst jūsu ādas prasībām un tipam. Varbūt izvēlētie līdzekļi satur vielas, uz kurām ir alerģiska reakcija, kuru sastāvs nav sejas ādai draudzīgs. Ieteicams izvērtēt, ko izvēlaties likt uz sava sejas. It īpaši, ja tā ir jutīga un jau iekaisusi, jo tad dekoratīvie līdzekļi, ko izmanto problēmu nomaskēšanai, situāciju var padarīt tikai sliktāku.

Kādi ir Tavi uztura paradumi?

Ādas stāvokli būtiski ietekmē ne tikai tas, ko liekam uz sejas, bet arī tas, ko liekam sevī no iekšpuses. Sejas ādas problēmas pastiprināt var tas, ja ir vienveidīgs un neveselīgs uzturs. Daudz cukura, miltu ēdienu, maz šķiedrvielu, vitamīnu un minerālvielu – tas var nelabvēlīgi ietekmēt ādas izskatu. Ja jūsu uztura paradumi nav tie labākie, tad šis noteikti ir lauciņš, kurā var veikt izmaiņas, cerot arī uz pozitīvām izmaiņām sejas ādas stāvoklī. Lūk, raksts par ēdienkarti tīrai un veselīgai ādai: https://medicine.lv/raksti/edienkarte-tirai-un-veselai-adai.

Noderēs dermatologa konsultācija

Dermatologs ir ādas ārsts, kurš var konsultēt par ādas problēmām un palīdzēt tās atrisināt, nosakot patiesos problēmas cēloņus. Dermatologs veic ādas novērtēšanu, vajadzības gadījumā nosūta uz padziļinātiem izmeklējumiem un analīzēm. Kā arī dermatologs strādā kopā ar citiem ārstiem, jo bieži vien ādas problēmu cēloņi ir kompleksi un maskē arī citas veselības problēmas. Ja pašu spēkiem netiekat galā ar ādas problēmām, tad noderēs dermatologa konsultācija.

Daži padomi, kas noderēs

  • Neaiztiec seju ar rokām. Tas ir nelāgs paradums, kas piemīt gandrīz visiem. Jo mazāk ar rokām aiztiekat seju, jo mazāk uz tās nonāk netīrumi un baktērijas.
  • Ievies atsevišķu sejas dvieli. Vislabāk, ja sejai ir atsevišķs dvielis, ko izmanto tikai viens cilvēks un tikai sejas kopšanai. Tas ievērojami mazina baktēriju nokļūšanu uz sejas.
  • Neberzē seju, bet nosusini. Pēc mazgāšānas seju ar dvieli nevajag berzēt, bet gan viegli nosusināt. Tādā veidā seja netiks traumēta, labāk sadzīs iekaisumi, āda netiks kairināta.
  • Vienmēr notīri kosmētiku dienas beigās. Kosmētikas noņemšanai jābūt tādam pašam rituālam kā zobu tīrīšanai vai dušai. Galu galā – tas aizņem vien pāris minūtes, bet sejas ādai sniedz tik daudz!

Leave a comment

Search

Back to Top